Az alkotásközpontú filmes csoportmunkája a tábor óta folyamatosan zajlik Budapesti helyszíneken (vársonézéssel, mozival és egyéb kultúrális élményekkel a filmes munka témájához kapcsolva), valamint Ózdon az Alkotóházban és a Közös film forgatásának választott helyszínein.
A média csoport is folytatja a táborokban megkezdett munkát, egyrészt tudósítanak a programról írásban fotókkal, filmekkel, másrészt Hétes és Ózd történetét roma, nem roma helyiekkel készített interjúk formájában kutatják, rekonstruálják, tárják fel a közös gyökereket. A készült anyagokat (hétesi hírmondó –print, valamint a világhálón is elérhetővé teszik, miközben sajtónyilvánosságot is szervezünk a munkájuknak, ehhez az ózdi tévéhez, az indexhez, a nolhoz, és a Népszabadságban vannak kapcsolataink.
Pszichodráma csoportot szerveztünk, megtaláltuk a megfelelő szakembereket arra, hogy elsősorban a nehezen kezelhető, kamasz gyerekeinkkel szerepjáték csoportokban foglalkozzanak. A pszichodráma csoport támogató, bizalomteli légkörében a gyerekek kifejezhetik, megmutathatják magukat, felfedezhetik nagyszerűségüket, kreativitásukat, válaszokat kereshetnek belső kérdéseikre, kipróbálhatnak és kialakíthatnak szerepeket. A csoportos módszer lehetőséget ad arra, hogy megtapasztalják énerejüket, és a társas közeg által meghatározott kereteket, ami alakítólag hat viselkedésükre, és környezetükre. Egymás támogatóivá válhatnak, felhasználva csoportvezetőik mintáját. A csoport folyamatban átélhetik, hogy nem veszélyeztetve vannak a közösségben, hanem segítve.
Önkénteseink alaklamnként játszóházas és változatos alkotó foglalkozásokat tartnak. Egy önkéntes heti rendszerességgel vállalja majd az internet oktatást, és ehhez megpróbálunk eszközöket szerezni.
Bódis Kriszta